حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در افتتاحیه ۸۰ مرکز نیکوکاری دانشگاهیان

دانشگاه‌ها در بحث مواسات و همدلی و محرومیت زدایی همیشه پیشتاز این فعالیت‌ها بوده‌اند

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در مراسم افتتاح ۸۰ مرکز نیکوکاری در دانشگاه ها که امروز در دانشگاه علم وصنعت برگزار شد، ضمن تبریک میلاد پیامبر رحمت گفت: در فضا های دانشگاه و جریان هایی که مجموعه نظام دانشگاه از زمان تاسیس با آن سروکار داشته در هر نسل بخشی را اضافه کرده اند.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی گفت: تاسیس مراکز نیکوکاری نشان می‌دهد که چهره ارزشمند دانشگاهی در مقابل محرومیت و بیچارگی نیازمندان بی تفاوت نیست.

‌به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در مراسم افتتاح ۸۰ مرکز نیکوکاری در دانشگاه‌ها که امروز در دانشگاه علم وصنعت برگزار شد، ضمن تبریک میلاد پیامبر رحمت گفت: در فضا‌های دانشگاه و جریان‌هایی که مجموعه نظام دانشگاه از زمان تاسیس با آن سروکار داشته در هر نسل بخشی را اضافه کرده اند. برای مثال دانشگاه‌های نسل اول آموزشی و دانشگاه‌های نسل سوم تاکید بر کارآفرینی و دانشگاه‌های نسل چهارم دانشگاه‌های آموزشی و پژوهشی و کارآفرین و اجتماعی بوده اند.

وی افزود:در نگاه امامین انقلاب، جریان تحول خواهی که انقلاب براساس آن به وجود آمد، براساس آن هم دوام خواهد داشت. یعنی هرزمان که انقلاب از تحول خواهی بایستد زمان پایان انقلاب است که خیلی‌ها آرزوی آن را دارند و یکی از متفکران غربی گفته بود که منتظریم ببینیم چه زمانی یک انقلاب به شکل یک نظام در می‌آید. حیات جریان تصلی انقلاب اسلامی به این است که انقلابی بماند و حیات اصلی جریان نظام اسلامی به تحول خواهی‌اش است.

رستمی اضافه کرد: آن جریانی که دانشگاه را دچار تحول قرار می‌دهد جریانی است که براساس تحولات جریان عمومی نظام علم در دنیاست. خداوند از دانشمندان تعهد گرفته که نسبت به آنچه که در اطرافشان اتفاق می‌افتد بی تفاوت نباشند. اگر چنین کنند دانشمند نیستند. هرکسی که عالم شد، متعهد است. در دانشگاه تراز رسالت انسانی، ایمانی، اخلاقی و علمی که وجود دارد متوجه به مسائل جامعه است. این دانشگاه اجتماعی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ادامه داد: جریان دانشگاهی در کشور ما جریانی است که نهاد‌های انقلابی را بوجود آورده و در دفاع مقدس شرکت کرده، هرجایی که نظام و انقلاب به آن نیاز داشته بازوی پرتوان انقلاب بوده است در حوزه‌های امنیتی و دفاعی توانمندی‌هایی پیدا کرده اند که دینشان را به جامعه ادا کرده اند.

حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها در بحث مواسات و همدلی و محرومیت زدایی نیز پیشتاز این فعالیت بوده اند و همکاری و ارتباط و فعالیت‌های ارزشمندی داشته اند، اما این مراکز نیکوکاری که به نام کمیته امداد امام خمینی است ظرفیت ارزشمندی را در اختیار مجموعه‌ها قرار می‌دهد. جریان دانشگاهی همواره الگو‌های خوبی برای جامعه داشته، مراجعه می‌کنیم به خاطرات شهید چمران که فقیری را در زمستان دید که در سرما بود و کاری نتوانست کند و آن شب لباس گرم نپوشید برای همراهی با آن فرد و مریض شد.

وی یادآورشد: برکت توفیقی که در یک جریان دانشجویی برای عمل به تعهداتشان است. این خیریه برای سازندگی و آشنایی با مسائل جامعه و فرصتی برای انجام کار خیر توسط مجموعه‌های توانمند است. این نشان می‌دهد که چهره ارزشمند دانشگاهی در مقابل محرومیت و بیچارگی نیازمندان بی تفاوت نیست، در مرحله اول دانشجویان نیازمند بهره مند می‌شوند و بناست مجموعه‌هایی که توفیق خدمت به محرومین را دارند در دانشگاه هم کمک کنند و قطعا دانشگاه نیز در خدمت محرومیت زدایی خواهد بود و هرکاری که از مجموعه‌های تخصصی دانشگاهی بربیاید برای رفع محرومیت قطعا پیش‌قدم خواهد بود. از سپاه و کمیته امداد و تمام مراکزی که کمک کردند تشکر می‌کنم و امیدوارم این مراکز از ۸۰ تا به ۳۱۳ تا برسد.

تهیه کننده:

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *