حجت الاسلام تقوی معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری مطرح کرد:

نزدیک صد مرکز نیکوکاری در سطح کشور راه‌اندازی خواهیم کرد/ «منّا» ساختار مراکز خیریه دانشجویی را منسجم خواهد کرد

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام تقوی معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به راه‌اندازی ۸۰ مرکز نیکوکاری در دانشگاه‌های کشور گفت: این مراکز نیکوکاری اخیرا با عنوان نهال انقلاب (منّا) در سراسر کشور با حضور و با حضور حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)  راه‌اندازی شد.

وی اظهار داشت: مراکز خیریه زیادی هم اکنون در دانشگاه‌ها فعال است که ما از زحمات همه آنها تقدیر می‌کنیم اما تا کنون در این رابطه ساختار مشخص و اینکه این مراکز تحت یک ساختار و سازمان مشخص بخواهند به صورت منظم فعالیت کنند، وجود نداشت.

حجت‌الاسلام تقوی تاکید کرد: در همین راستا بعضاً ما مشاهده می کردیم که از این مراکز خیریه سوء استفاده‌های فرهنگی و سیاسی شده است و این هم مصداق دارد ثابت شده و مشخص است به همین دلیل تصمیم گرفتیم خلاءهایی که در این عرصه وجود دارد را پر کنیم و مراکز نیکوکاری نهال انقلاب را راه اندازی کردیم که در این مراکز فعالیت‌های خیریه رصد خواهد شد.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اضافه کرد: این مراکز با چند هدف تشکیل شده یکی اینکه مراکز خیریه به صورت یک ساختار منسجم باشد و خلاهای موجود را پر کند و هم دستورات و منویات مقام معظم رهبری در بحث مواسات و همدلی را پیگیری کند و هم اینکه مراکزی باشند که ارزیابی های فعالیت و مسائل مالی در آن ها مشخص باشد.

وی گفت: الحمدالله در توافقاتی که با کمیته امداد انجام شد، تاسیس نزدیک به صد مرکز نیکوکاری در دانشگاه‌‌ها تصویب شد و دفاتر دیگری هم برای تاسیس این مراکز در نوبت هستند.

حجت الاسلام تقوی اظهار داشت: یکی از اقدامات خوب این است که پایه اصلی کار مسئله ازدواج و خانواده هم قرار است در این مراکز اتفاق بیفتد که این اتفاق خیلی خوبی است و این مراکز می توانند کمک خوبی برای بحث ازدواج دانشجویان باشند.

وی گفت: در همین راستا مذاکرات خوبی با نهادهای مختلف صورت گرفته و قرار شده برخی از نهادها در بحث خرید جهیزیه برای زوج‌های دانشجو و همچین بحث مشاوره و موارد دیگر مشارکت داشته باشند.

تهیه کننده:

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *