صفحه اصلي > اخبار > نهاد  
 


  چاپ        ارسال به دوست

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین رستمی در مراسم رونمایی از کتب دهگانه انقلاب اسلامی:

مسیر انقلاب تا رسیدن به تمدن آرمانی ادامه دارد/ تلاشگران دست از مجاهدت برندارند

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم رونمایی از کتب ده‌گانه انقلاب اسلامی که در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: در مواجهه با جهان غرب این سوال برای مسلمانان به‌صورت جدی مطرح شد که چرا عقب ماندیم؟ این سوالی جدی بود که مسلمانان را درگیر کرده بود و با پاسخ‌هایی از جنس پوست‌اندازی و تغییر و‌ نیز پاسخ‌های منورالفکرهایی که معتقد بودند از سرتاپا باید فرنگی شویم و نیز پیشنهاداتی در طرف مقابل این تفکرها روبه‌رو بودیم. در این پاسخ‌ها نگاه‌های متفاوتی به چرایی عقب‌ماندگی وجود داشت.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی حجت قطعی و وقوعی بر بحث تحقق نظام و جامعه مبتنی بر تفکر اسلام‌ ناب در عالم بود، افزود: به این پرسش که آیا انقلاب به پایان رسیده و یا ادامه دارد، حضرت امام(ره) و رهبری پاسخ داده‌اند. هدف انقلاب و مردم، اکتفا به ساقط کردن نظام سیاسی شاهنشاهی و جایگزینی نظام سیاسی جدید نبود. موضوع بسط تفکر انقلابی در جامعه ایران و هم در بیرون در قالب حمایت از جریاناتی که در این مسیر حرکت می‌کنند هدف اصلی انقلاب مطرح می‌شود.

رستمی ادامه داد: امام در جریان پذیرش قطعنامه ۵۹۸ مطرح می‌کند که جنگ فقر و غنا، جنگ حق و باطل، جنگ اسلام و ‌کفر پایان‌ناپذیر است و این ط